Kaip tinkamai apauti savo mažylį?

Avalynė augančiam vaikui yra labai svarbu.  Batai vaikams nėra šiaip paprastas aprangos elementas, bet tai labai smarkiai susiję su vaiko pėdos vystymusi. Jeigu kalbame apie mažamečius vaikus, kurie vos tik pradeda arba mokosi vaikščioti, labai svarbu, kad avalynė neapkrautų pėdos,  nedeformuotų dar nesutvirtėjusių kaulų bei raumenų.  Padas turi būti minkštas, bet ne per daug, kad kietas ir nelygus paviršius nedirgintų kojyčių. Batai vaikams  prieinami specializuotoje vaikiškų prekių parduotuvė, šiandien ir internetu , tačiau jei avalynės ieškome labai mažam vaikui, siūloma rinktis iš ekologinių prekių asortimento.  Žinoma, kainos tokiose parduotuvėse kiek didesnės, tačiau vaikelis auga greitai ir tikrai kiekvienas iš tėvų nori, kad vaikas užaugtų sveikas ir nekokybiškai pasiūti batukai nesutrikdytų pėdutės vystymosi.

Internete avalynės vaikams galima rasti labai daug. Visi pripažins, jog pirkimas internetu visada yra šiek tiek rizikingas, kadangi pats pirkėjas vietoje prekės apžiūrėti negali. Ypač kai kalba eina apie drabužius, tai labai aktualu. Pirkti marškinėlius, kažkokį universalų drabužį ar treningą, galima būti tikriems, kad drabužis bus tinkamas, tuo tarpu batai  tinka arba ne. Kartais būna, kad net iš pirmo žvilgsnio tinkamo dydžio batai nutrina pirštus ar kulnus, tačiau, kad tą pastebėtum, reikia panešioti batus bent pora minučių. Mažas vaikas ne visada pasakys iš karto ar kurie nors batai vaikams jam tinka, todėl labai svarbu, kad tėvai turėtų progą produkciją patikrinti.

Vaikiška avalynė savo kokybe labiau aktuali yra tėvams, kadangi mažas vaikas ne itin rūpinasi savo išvaizda – kitaip tariant jam gražu tai, kas gražu tėvams. Šiuo atveju patogumas ir kokybė yra aktualiausi rodikliai, tačiau juk batukai turi patikti ir vaikams. Čia svarbiausia yra spalvos.  Todėl dažniausiai vaikiška avalynė yra spalvota, apklijuota įvairiausiais lipdukais ir piešinėliais.  Visai neseniai atsirado ir jau spėjo išpopuliarėti šviečiantys batukai, žybsintys sulig kiekvienu vaikelio žingsniu.  Batai vaikams turi būti patogūs, kadangi jie perkami ne ilgam laikui, ypač kai vaiko kojytė sparčiai auga. Tėvai privalo tuo trumpu nešiojimo laikotarpiu užtikrinti vaiko komfortą.

Juk labai svarbu, kad vaikas jaustųsi komfortiškai. Tuomet ir tėveliai jausis komfortiškiau, kadangi vaikai bus ramesni, labiau koncentruosis į juos supančią aplinką ir veiksmus, bandys į juos įsijausti ir juos perprasti. Dažnai vaikus lavinti patogu lauke. O kad nesušaltų vaikai bėgiojant lauke, naudojamos vaikiškos striukės. Jos taip pat būna įvairių dizainerių sukurtos, kad vaikučiai gražiai atrodytų tėveliams ir kitiems. Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti striukes, kurios išleidžia drėgmę, bet jos neįleidžia atgal, tuo padėdamos vaikučių odai kvėpuoti, bet nepraleisdamos išorinio drėgmės šaltinio, lietaus ar vandens. Su tokiomis striukytėmis vaikams yra mažesnė tikimybė susirgti peršalimo ligomis.

Leave a Reply

Your email will not be published. Name and Email fields are required.