Lietuvoje daug naujų tarptautinių verslų

Turizmas Lietuvoje yra kylanti verslo šaka. Daug turistų iš naujų šalių atvyksta į Lietuvą verslo ir kelionių reikalais. Visada smagu matyti daug atvykstančių svečių, nes jie atneša ne tik kultūrinį, bet ir intelektinį paveldą bei patirtį. Vien pažiūrėjus kiek tarptautini bendrovių atėjo į Lietuvą, įskaitant Barclays, Western Union ir daug skandinaviškų bankų, galima teigti, kad Vilnius yra tikrai progresuojanti Europos sostinė. Daug naujo intelektinio ir finansinio kapitalo pritraukta, daug “know-how” perimta ir įsisavinta.

Pateikiame sąrašą šalių, iš kurių i Lietuvą atvyksta daugiausiai turistų:

Šalis Turistų skaičius
Rusija 214337
Vokietija 144975
Lenkija 127033
Baltarusija 117037

Kaip matome daugiausia turistų į Lietuvą atvyksta iš kaimyninės Rusijos. Nieko nuostabaus, turint omenyje visą mūsų praeitį ir vis dar išlikusius kultūrinius ir ekonominius ryšius. Daug Rusų investuoja kaimyninėje Latvijoje, pagrinde dėl pilietybės. Lietuvoje taip pat pasitaiko rusų investuotojų, juos labiausiai domina nekilnojamas turtas, arba kur saugiai padėti pinigus vakarų pasaulyje.

Man malonu matyti, kad ir Lietuvos verslininkai nenuleidžia rankų ir stato naujus projektus. Vien per sekančius metus Vilniuje žada išdygti apie 60 000 tūkstančių kvadratinių metrų ofisų ir biurų. Nauja statyba yra ir ekonomiška, ir moderni, todėl tikrai sudarys konkurencija senos statybos biurams. Daug statoma ir gyvenamosios paskirties objektų, ypač butų. Skaičiuojama net iki 20 naujų projektų per šiuos metus. Tai yra tikrai daug palyginus su krizės metais, kai statybų sektorius buvo visai miręs.

Statosi ir nauji viešbučiai. Vienas iš jų Moon Garden Hotel, kuris įsikūrė Vilniaus senamiestyje. Viešbutis įrengtas itin skoningai, labai gražūs ir jaukūs kambariai, paslaugus personalas, šiltas ir jaukus interjeras restorane. Šaunuoliai investuotojai, smagu matyti, kad atsiranda tokie jaukūs nauji projektai.

Netoli stoties taip išdygo ir kitas skandinaviško tinklo viešbutis, bet man jis jau ne toks jaukus ir šiltas. Skandinaviškas minimalizmas dominuoja – kitiems patinka. Aš mieliau renkuosi jaukų šeimos viešbutį, kuriame jautiesi kaip namie. O tai juk taip svarbu kai keliauji ir turi daug reikalų, kuriuos reikia sutvarkyti, o jei dar nepatogiai jaustis ir grįžus po darbų – ne man.

Leave a Reply

Your email will not be published. Name and Email fields are required.